« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

środa, 22 maja 2024 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy.

Moja Ostrołęka logo

System Home Keg - idealny na sezon piłkarski

Teraz, gdy nadszedł sezon piłkarski, każdy ma tylko jedną rzecz w głowie - udanie się do lokalnego baru, aby obejrzeć mecz przy piwie! Ale w dzisiejszych czasach wyjście do baru nie zawsze wydaje się bezpieczne. Dlaczego więc nie cieszyć się sezonem piłkarskim w domu? W końcu piwo lane to niedroga i wygodna opcja, by cieszyć się najświeższym, wysokogatunkowym piwem w zaciszu własnego salonu.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zbudować własny domowy system nalewania.

Dlaczego warto wybrać piwo lane?

Nie ma nic lepszego, niż otworzyć zimne piwo podczas oglądania meczu na dużym ekranie, prawda? A może jednak...? Piwo w puszkach i butelkach to pyszny i wygodny sposób na picie piwa. Ale co by było, gdyby istniał lepszy sposób?

Ponieważ zbliża się sezon piłkarski, dlaczego nie założyć domowego systemu beczkowego do piwa lanego? Domowy system beczkowy to najlepszy sposób na relaks w zaciszu własnego domu, z najświeższym i najsmaczniejszym piwem lanym z kranu!

Domowe systemy beczkowe do piwa lanego są niedrogie i łatwe w montażu. Ponadto, domowe kegi pozwalają na kreatywne podejście do nalewania piwa. Przyjaciele i rodzina będą zachwyceni prawdziwymi, barowymi kuflami!

Jak podawać piwo lane w domu?

Jeśli chcesz podawać piwo lane w domu, istnieje kilka różnych sposobów na to, by przelać je z beczki do szklanki. Standardowy system dozowania piwa pompuje do beczki gazowy dwutlenek węgla (CO2). Gaz ten wypycha piwo z beczki do linii piwnej, skąd za pomocą kranika można je przelać do czystej szklanki, by uzyskać idealną pianę. Niektóre systemy dozowania wykorzystują mieszankę CO2 i azotu.

Możesz użyć kegera, znanego również jako chłodziarka do kegów. Ten rodzaj lodówki jest samodzielnym dystrybutorem piwa lanego. Wiele domowych kegeneratorów wyposażonych jest w przenośne kółka, dzięki którym można je przemieszczać po domu. Można nawet zdecydować się na kegerator zewnętrzny.

Do tego dochodzą keezery. Kejzer jest przekształconą, otwieraną od góry zamrażarką na beczki. Keezery są identyczne jak kegeratory w każdym aspekcie, z wyjątkiem ich znacznie większego rozmiaru. Znacznie większe od kegeneratora, keezery mogą przechowywać wiele beczek, dając Ci możliwość uruchomienia małego domowego baru podczas sezonu piłkarskiego.

Nasza ostatnia opcja jest najbardziej podstawowa - pompa do beczek lub kran do beczek. Ten zestaw wykorzystuje jedynie tlen lub powietrze do wypompowania piwa. Z tego powodu piwo lane przechowywane w keg-pompie nie jest dobrze przechowywane i szybko się psuje. Trzeba też otoczyć beczkę dużą ilością lodu, bo inaczej piwo się nagrzeje i zacznie lać się pianą. Nikt nie lubi ciepłego piwa!

Można też kupić pompy do beczek, które wykorzystują zbiornik ciśnieniowy i regulator lub kartridż. Te pompy nie wymagają żadnego żmudnego pompowania ręcznego. Te krany do beczek pozwalają także dłużej zachować piwo lane dzięki lepszemu chłodzeniu.

Co jest mi potrzebne?

Tak więc, jak już wcześniej wspomnieliśmy, w zależności od wybranej konfiguracji domowego systemu keg, będziesz potrzebował tylko butli CO2 - a także jakiegoś rodzaju pompy.

Jeśli dopiero zaczynasz nalewanie za pomocą domowego systemu keg, lepiej wybrać gotowy, kompletny zestaw. Ta opcja zazwyczaj ma wszystko, czego potrzebujesz, aby skonfigurować Twój pierwszy system keg w domu: 1 linie do piwa, która utrzymuje Twoje piwo lane świeże i gotowe do podania, butla CO2, która utrzymuje piwo nagazowane, chłodnica z kranem, aby umożliwić Ci nalanie idealnego piwa, i wszystko inne, czego potrzebujesz, aby zacząć serwować piwo w domu!


Artykuł sponsorowany